Kortaş Makina Ürünler

RULOLU KONVEYÖR

Kullanım amaçlarına göre, galveniz kaplı veya kauçuk kaplı olarak imal edilirler. Genellikle alüminyum konstrüksiyon olarak üretilse de ihtiyaca göre boyalı çelik konstrüksiyon olarak ta üretilirler. Transmisyon zincir yada alttan sürtünmeli kayış ile redüktör motor vasıtasıyla hareket rulolara iletilir. Ürün alt yüzeyi düz satıh, karton ambalajlı yada strafor üzerinde ürün nakilleri, montaj hatları için ideal bir konveyör sistemidir. Farklı bant hızları istenmesi durumunda frekans inverter ile hızlar ayarlanabilir. Akümülasyon sistemi yapılarak, montaj hatlarında ürün aralıklarına göre yerleştirilen pnömatik stoperler ile ürün istenilen noktada durdurulabilir. Ruloların aralıklarında faydalanılarak konveyör içine döndürme üniteleri yada 90° Transfer Üniteleri monte edilebilir.

BANTLI KONVEYÖR

Genel amaçlı ürün nakil sistemleridir. Taşınacak ürünün özelliklerine göre seçilen bant, ( pvc, kauçuk, gıdaya uygun pu, teflon, plastic moduler ) alüminyum yada çelik olarak üretilen konstrüksiyonda kullanılarak ürün nakli sağlanır. Tahrik şekilleri direk akuple yada zincir aktarmalı redüktör motor ile sağlanır. Özel uygulamalarda eğimli olarak ürün nakli yapılabilir, üründe kayma riski olması durumunda aralara enine yerleştirilen profiller sayesinde ürün kaymadan açılı olarak sevk edilir.

AKÜMÜLASYON ZİNCİRLİ KONVEYÖR

Paletli montaj hatları için tasarlanmış konveyör sistemleridir. Max. 15 mt. boylarda üretilebildikleri ve montaj hatlarında bulunan operatör noktalarında, ürün stoperler ile durdurulup diğer noktalarda ürün akışı kesilmeden bağımsız montaj işlemleri yapılabildiğinden seri imalat yapan firmalar için ideal bir çözümdür. 2 katlı olarak üretildiklerinde işlemi biten paletler alt kattan tekrar montaj başlangıcına el değmeden iletilir. Montaj hattı boyunca gerekli yerlere Döndürme Üniteleri ve 90° Transfer Üniteleri monte edilebilir.

DÖNDÜRME ÜNİTESİ

Ürün yada paletin montaj konveyörü içinde istenilen açıda döndürülmesi için kullanılan sistemlerdir. Paletli ürün pnömatik olarak bulunduğu konveyörden yukarıya kaldırılarak, 90° - 180° - 270° - 360° açılarda otomatik yada manuel olarak döndürülür. Otomasyona bağlı olarak bu işlemler PLC ile yada operatör kumandalı olarak gerçekleştirilir.

AISI 304 PASLANMAZ İMALAT MİKSERLERİ

Müşteri talebi doğrultusunda, çeşitli hacimlerde paslanmaz çelik (AISI 304 ) olarak imal edilirler. Dizaynları işletmenin ihtiyacına göre belirlenir. Mikser üzerine prosesin ihtiyacı olan tüm nozullar montaj edilir. Ürün ile temas eden tüm yüzeylere polisaj işlemi uygulanır. İmalat bitiminde işletme basıncının 1,5 katı basınçta test edilip, dış izolasyon işlemi yapılarak sevke hazır hale getirilir.

AISI 304 PASLANMAZ DEPOLAR

AISI 304 Kalite paslanmaz çelik, dünyada en sık ve çok yönlü kullanılan paslanmaz çelik türüdür. %18 krom ve %8 nikel içeren bu malzeme, mükemmel şekillenebilme kabiliyetine ve korozyon dayanamına sahiptir. Bu depoların bütün parçaları hijyen koşullarına uygun olarak üretilmektedir. Mantar, yosun, vs içermez. Oldukça uzun ömürlü bir depo tipidir. İstenildiği takdirde parçalar birbirinden bağımsız olarak değiştirilebilir. Doğa kaynaklarını kullanmadan kolayca kurulabilir. Kaynak gerektirmez. İçerdiği sıvının özelliğine göre depolar farklı materyaller ile kaplanılabilir. İçerdiği sıvı ile asla tepkimeye girmez.

PNÖMATİK TRANSFER ÜNİTELERİ

Hatlarda malzeme akışını gidiş yönüne göre 90° sağa veya sola aktarmak üzere, konveyörün içine entegre edilebilen sistemlerdir. Taşınacak yük tipine göre güç iletim kayışları veya zincirle yapılır. Ünite 50 mm. yukarıya pnömatik olarak kaldırılıp, kayış yada zincire hareket verildiğinde üzerinde bulunduğu konveyörün 90° dik istikametine sevkedilir.

ÜRÜN TRANSFER MANİPLATÖRLERİ

Artan müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için günümüzde robotik sistemleri gelişmiştir. Kortaş Makina, ihtiyaca göre maniplatör dizaynları ve bu dizaynların imal edilerek hayata geçirilmesi konusunda oldukça iddialı bir konuma gelmiştir. Bu uygulamalar özellikle, bitmiş ürünü ambalaj kartonu içine yada strafor üzerine el değmeden nakletmek, 2 ayrı ürün grubunu yine otomatik olarak birleştirilmesini sağlamak ve yine müşteri ihtiyacına binaen çeşitli çözümler üreterek uygulamaya geçirilmesini sağlamaktır.

PALETLİ KONVEYÖRLER

Paletli konveyörler sulu , nemli ortamlarda ve sessiz çalışmalarından dolayı Asetal palet ; sıcak ürün çıkışlarında paslanmaz çelik paletler tercih edilmektedir. 24mm ‘den 304 mm ‘ye kadar değişken genişliklerde düz , yatay ve radüslü olarak üretilebilir.Paletler yan yana birden fazla sıra oluşturulabilir. Şase paslanmaz çelik veya siyah saç üzeri boyalı , metal aksamlar kullanım yerlerine bağlı demir üzeri galvaniz kaplıdır.Konveyörler isteğe göre sabit hız veya değişken hız motor redüktörler kullanılabilir.

ÜRÜN ASANSÖRLERİ

Ürün Asansörleri, mekanik olarak aynı özellikte olmalarına rağmen kullanım amaçlarına göre farklılıklar gösterebilir. Genellikle montajı bitmiş ürünleri depoya sevketmek amacıyla kullanılır. Platforma ürünleri çıkarmak ve indirmek için kullanılırlar. Karşı ağırlık sistemi ile çalışmaktadır. Taşıyıcı zincir vasıtasıyla motordan hareket alır. Asansör motorunun 2 yönlü çalışması ile yukarı aşağı hareket sağlanır.

EUROPALET KONVEYÖRLERİ

Bu tip konveyörler, standart europaletin gidiş yönüne göre, rulolu ve 3 sıra zincirli olarak imal edilirler. Taşıyıcı zincir düz baklalı olarak kullanılır buda zincir baklaların ahşap palete zarar vermesini önler. Şase boyalı çelik konstrüksiyon olarak imal edilir.

İletişim Bilgileri

Doğu San. Sit. 12. Blok No: 2 İstanbul/Yenibosna
Telefon: +90 212 653 41 51
Fax: +90 212 653 41 51
Email:info@kortasmakina.com